Bojevniki klonili v Rdeči dvorani

V 13. krogu sta se sinoči v velenjski Rdeči dvorani med seboj pomerili ekipi sosedskih prvoligašev RK Gorenje Velenje in RK Slovenj Gradec 2011.
Domači so tekmo začeli nekoliko odločenje in si do 11' priigrali vodstvo kar štirih zadetkov (7:3), nato pa so se zbudili slovenjgradčani počasi začeli izničevati nasprotnikovo vodstvo, v 20' je rezult po golu Vida Levca kazal le še na gol prednosti domačih pri 10:9. Do konca polčasa smo lahko spremljali zelo izenačeno igro, ta se je z golom strelsko izjemno razpoloženega Levca tik pred zvokom sirene končala pri rezultatu 15:15 in obetali smo si zelo napet drugi del tekme.
Nasproti pričakovanjem, so že takoj v začetku drugega polčasa domači naredili delni rezultat 3:0 za skupnih 18:15, za katerega varovanci Ivana Vajdla niso našli pravega odgovora. Najvišja prednost velenjčanov je v 56' znašala kar 7 zedetkov (31:24) in osam se je nasmihala nova zmaga v letošnji sezone. Tekma se je končala po golu Milvića pri rezultatu 34:28 in rokometaši Gorenja so uknjižili novo zmago, slovenjgradčani pa so na žalost ostali praznih rok.
Za prvoligaše sledi novoletni premor, nato pa se bodo #bojevniki 5. februarja 2022 v gosteh pomerili proti ekipi Dobove, 10 dni prej (26.1.) pa bodo v pokalu Slovenije gostovali v Krškem.
 
RK Gorenje Velenje : RK Slovenj Gradec 2011 - 34:28 (15:15)
 
RK Gorenje Velenje                              RK Slovenj Gradec 2011
 - Tajnik; Haseljić (6), Sokolič (5)             - Levc (10), Kleč (4)