Korošci do zmage v Škofji Loki

V 24. krogu Lige NLB sta se v športni dvorani Poden med seboj pomerili ekipi Slovenj Gradca in Škofje Loke.

Tekmo so z zadetkom Grege Jamnika iz sedmih metrov otvorili domačini. Bojevniki so po medlih začetnih minutah hitro stopili na plin in Škofjeločane v 14. minuti (6:9) prisilili na prvo minuto odmora. Do konca prvega dela so naši fantje raven igre samo še stopnjevali in se na odmor podali s prednostjo + 4 (POL. = 12:16). V začetek drugega polčasa so znova bolje krenili domač, ki so se z zadetkom Šilca v 37. minuti bojevnikov približali na gol zaostanka (15:16). Po minuti odmora je Ivan Vajdl motiviral svoje varovance do te mere, da so tekmo znova nadaljevali brez večjih težav. Piko na i  je srečanju postavil mladi vratar Matic Petrič, ki je v zadnjih 5 minutah ubranil 3 sedemmetrovke in postavil končni rezultat tekme, ki se je končala s 28:31. Po zmagi nad Gorenjci so modro - beli 2 kola pred koncem prvenstva znova v igri za evropska tekmovanja. Zaradi finalnega turnirja pokala Slovenije se Korošci na prvenstveno sceno vračajo 20.5., ko bodo moči merili s trebanjskimi levi.

RD Urbanscape Loka : RK Slovenj Gradec 2011 - 28:31 (12:16)