Predstavitev ekipe 2022/23 - Miha Kotar

Prejemnik nagrade Iztoka Puca za najboljšega mladega slovenskega upa in nosilec zlate evropske medalje Miha Kotar, ostaja med bojevniki tudi prihodnjo sezono.

Miha Kotar je po Vidu Levcu, Aljoši Yankovskyyu, Jarošu Buloviču, Žanu Šolu, Aljažu Lampretu, Roku Cvetku in Gašperju Dobaju že osmi rokometaš, ki bo svojo športno pot nadaljeval v Slovenj Gradcu. Mladi Trebanjec se je koroškemu prvoligašu pridružil pred začetkom drugega dela sezone iz vrst ljubljanskega Slovana, sicer rokometaš trebanjske rokometne šole, ki je bil skupaj z bratom Markom stalni član mlajših reprezentančnih selekcij. Čeprav je tako na Dolenjskem, kot tudi v prestolnici kazal odlične predstave se je triindvajset letnik odločil za selitev v mesto miru, kjer je zasijal v pravi luči in pokazal svojo vrednost ter potencial. Igralec katerega krasita izjemno razumevanje ter pregled rokometne igre bo v prihodnji sezoni skupaj z Rokom Cvetkom tvoril enega najboljših tandemov na poziciji organizatorja igre. Miha tako ostaja del bojevniške družine vsaj do konca sezone 2022/23.


Osnovni podatki

Ime in Priimek: Miha Kotar

Datum Rojstva: 6. 3. 1999

Državljanstvo: Slovenija

Igralno Mesto: Srednji zunanji

Dosedanji klubi: RK Trimo Trebnje (-2019), RD LL Grosist Slovan (2019-2021), RK Slovenj Gradec 2011 (2022-)