Top 5 v Sloveniji

V finalnem dejanju 26. kroga lige NLB so se v športni dvorani Vinka Canjka med seboj udarili rokometaši Slovenj Gradca in Gorenja iz Velenja.

Koroško – šaleški derbi so z zadetkom Roka Golčarja otvorili domačini, ki so na krilih izjemnega vzdušja tempo stopnjevali vse do 20. minute, ko je za najvišjo vodstvo na tekmi (11:8) poskrbel Vid Levc. Velenjčani so zaostanek hitro izničili in se na odmor podali z minimalnim vodstvom (15:16).  Drugi del srečanja so bolje začeli črno – rumeni, ki so po zadetkih Tajnika ter Haseljića nekajkrat povedli že za dva zadetka, vendar se belo – modri niso predali in v 46. minuti z zadetkom Mihe Kotarja (23:22) ponovno povedli ter poskrbeli za izjemno napeto končnico. Ko je tri minute pred koncem kazalo, da bo zmaga odšla v šaleško dolino, je za preobrat poskrbel Vid Levc, ki je sprva zadel za izenačenje, nekaj sekund kasneje pa za vodstvo (28:27). Velenjčanom je v zadnjem napadu zadetek za izenačenje preprečil vratar Valentino Soldo, ki je z zadnjo obrambo v svoji karieri zapečatil usodo gostov in svoji ekipi zagotovil mesto med TOP 5 v prvenstvu. Končni razplet večnega derbija med velenjskimi osami in slovenjgraškimi bojevniki se je končal z izidom 28:27.

 RK Slovenj Gradec : RK Gorenje Velenje 28:27 (15:16)

 

RK Slovenj Gradec
- Levc (8), Yankovskyy; Štumpfl; Golčar; Kotar (4)     

RK Gorenje Velenje

- Tajnik (9), Grmšek; Slatinek Jovičić (4)