Predstavitev ekipe 2022/23 - Tarik Velić

Rokometni klub Slovenj Gradec se je dogovoril za prihod desnega zunanjega igralca, Tarika Velića, ki je zadnje tri sezone član RK Gorenje Velenje.

Tarik Velić je 19 – letni desni zunanji igralec, čigar matični klub je RK Maglaj (Bosna in Hercegovina). Za ta klub je že kot zelo mlad fant, uspešno nastopal do sezone 2018/19. Zadnje tri sezone je nastopal v slovenskem prvenstvu, kot član Gorenja je v minuli sezoni za mladinsko in člansko zasedbo dosegel 119 zadetkov na 43 tekmah. Je stalni član reprezentance Bosne in Hercegovine, s katero je nastopal na kar nekaj velikih tekmovanjih. Mladi Velić velja za enega večjih rokometnih upov svoje države, zato se je zanj že pri njegovih petnajstih letih zanimal madžarski velikan Telekom Veszprém. V prihodnji sezoni si na položaju desnega zunanjega lahko obetamo izjemno močan Hrvaško – Bosanski tandem Eskeričić – Velić.

Osnovni Podatki

Ime in Priimek: Tarik Velić

Datum Rojstva: 8. 1. 2003

Državljanstvo: Bosna in Hercegovina

Igralno Mesto: Desni zunanji

Dosedanji klubi: RK Maglaj (-2019), RK Gorenje Velenje (2019-2022), RK Slovenj Gradec (2022-).